top of page
  • Admin School1

ІНТЕРВ'Ю З ПЕРЕМОЖЦЕМ НА ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ВИСТАВЦІ КРЕАТИВНОСТІ ТА ІННОВАЦІЙ


Нещодавно в місті Ясси, Румунія, відбулася 15-та Європейська виставка креативності та інновацій. У змаганні взяли участь 750 науковців та винахідників з різних країн світу. Серед учасників були й наші учні Малої академії наук. Юні дослідники вибороли 13 золотих, 2 срібні медалі та 13 спеціальних нагород від міжнародних організацій. Сьогодні говоримо з деякими з них про їхні наукові захоплення та переможні проєкти!


Як це — вдосконалювати роботу квадрокоптера: історія Нікіти Наумова


Нікіта працював над технічним рішенням, яке допоможе квадрокоптеру доставляти необхідні речі до місць, куди не можна дістатися звичайним транспортом. Зі своїм проєктом хлопець здобув золоту медаль.Який проєкт ти представляв на «EUROINVENT»?


Мій проєкт має назву «Використання квадрокоптера та підвісу до нього для транспортування необхідних речей». У ньому я описав концепцію підвісу для квадрокоптера та електронної системи, що дає змогу цьому механізму «захоплювати» вантаж. Робота над проєктом відбувалася в кілька етапів: спершу я розробив модель підвісу, опісля роздрукував її на 3D-принтері, згодом приєднав конструкцію до ніжок квадрокоптера, а за допомогою системи змусив механізм працювати, тобто «захоплювати» вантажі.


Як виникла ідея та які перешкоди довелося подолати, аби реалізувати її?


Ідея виникла на тлі викликів, які постали перед нами під час пандемії COVID-19. Тоді ми з науковим керівником Олександром Романом вирішили створити розробку, що допоможе швидко транспортувати необхідні товари людям, які перебувають на карантині. У шкільній лабораторії ми мали квадрокоптер, і це неабияк прискорило нашу роботу. Тож ми одразу після обговорення ідеї почали конструювати підвіс до нього і проводити тест-драйв розробки.


Яка практична користь проєкту?


Як я вже зазначав, спершу була ідея доставляти необхідні товари людям, що перебувають на карантині. Проте нині розробку можна використовувати в будь-яких цілях — головне, щоб квадрокоптер міг підняти та втримувати вагу предмета. Вважаю, що під час повномасштабної війни наш винахід можна використати, щоб транспортувати амуніцію чи ліки військовим. Також він буде корисним для відбудови нашої інфраструктури — до прикладу, дрон зможе доставляти деталі для ремонту.


Які враження від «EUROINVENT»?


Неймовірні! Це перший міжнародний конкурс для мене як МАНівця, тож емоції переповнюють. Спершу дуже хвилювався, але коли познайомився з українською делегацією, відчув неймовірну підтримку, адже інші учасники та наші ментори були готові допомогти з будь-яким питанням.


Які маєш наукові плани надалі?


З поточним проєктом я завершив. Надалі планую розробляти підвіси для квадрокоптерів різноманітних моделей.


За матеріалами https://platform.man.gov.ua/media/2b668c4f-a0dc-424c-95c7-697e3305fb00

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

ШУкаємо Учителя фізики

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 запрошує на роботу вчителя фізика. Досвід роботи від 3-ох років. Вища педагогічна освіта. Повна зайнятість. Додаткова інформація за телефоном: 44581

Comments


bottom of page